główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Aktualności ogólne

Noclegi


W I A D O M O Ś Ć

Oskar dla profesora.

Logo Życia Bytomskiego.
Profesor Aleksander Sieroń, kierownik mieszczącej się w Bytomiu Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych i Medycyny Fizykalnej Śląskiej Akademii Medycznej oraz Ośrodka Diagnostyki i Terapii Laserowej Nowotworów otrzymał jedną z dwunastu tegorocznych statuetek Śląskiego Oskara.

Nagroda przyznawana jest osobom i instytucjom, które swą pracą i działalnością kształtują nowy wizerunek Śląska, zrywający z obiegowymi opiniami regionu "węgla i stali". Statuetki uskrzydlonego mężczyzny, autorstwa znanej rzeźbiarki Lidii Sztwiertni rozdano 31 stycznia w auli Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Profesor Aleksander Sieroń jako przedstawiciel świata nauki odebrał swoją nagrodę w doborowym gronie przedstawicieli duchowieństwa, polityki, administracji, biznesu i mediów. Wśród nagrodzonych znalazły się osoby, które dzięki swojej pracy i talentowi wpisały się na stałe w śląski pejzaż. - Nagroda sprawiła mi ogromną satysfakcję. To piękna rzeźba, a przede wszystkim przepiękny jest jej sens - dostrzeżenie osób, które robią coś dla Śląska - powiedział nam profesor Sieroń. - Kandydatów do Śląskiego Oskara było aż ośmiuset, więc tym bardziej mi miło, że zostałem zauważony. W opinii specjalistów nasz Ośrodek Diagnostyki i Terapii Laserowej stał się obecnie jednym z wiodących na świecie. Udało nam się stworzyć nową jakość w znanej już od dawna dyscyplinie, jaką jest medycyna fizykalna - tłumaczy profesor.


Profesor Aleksander Sieroń chwilę po odebraniu Śląskiego Oskara.

Zdjęcie: Zbigniew Sawicz



W klinice Sieronia gościła niedawno profesor Margerite Boisson, kierownik Kliniki Bólów ze szwajcarskiej Bazylei. Spotkanie poświęcone było VI Programowi Unii Europejskiej, dającemu możliwość pozyskania unijnych pieniędzy na badania naukowe. - To ogromna szansa, by pieniądze trafiły do Bytomia. Warunkiem starania się o nie jest stworzenie konsorcjum współpracujących ze sobą ośrodków naukowych. Moim celem jest stworzenie z Bytomia ośrodka naukowego, nie tylko na skalę międzynarodową, ale i światową - podkreśla profesor Sieroń.

Poza Aleksandrem Sieroniem, nagrody Godła Promocyjnego "Śląski Oskar" powędrowały również m.in. do Jerzego Podsiadły, prezesa Polskich Hut Stali, profesora Jana Malickiego, dyrektora Biblioteki Śląskiej, jak również do Polskiego Radia Katowice i katowickiego oddziału Telewizji Polskiej.

(KaMa)


Wiadomość zaczerpnięta z Życia Bytomskiego.

 
   
   
redakcja reklama kontakt