główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Aktualności ogólne

Noclegi


W I A D O M O Ś Ć

Straznik Systemu - konkurs informatyczny

Tegoroczną, drugą już edycję "Security Days 2" mamy już za sobą. Dziękujemy wszystkim za udział i jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom. Jednocześnie przypominamy, iż zwycięzcy Turnieju wezmą udział w międzynarodowej konferencji poświęconej metodom zabezpieczeń przed hakerami i cyberterroryzmem IT UNDERGROUND (http://www.itunderground.org/). "Security Days 3" odbędzie się w przyszłym roku a tymczasem zapraszamy do udziału w konkursie "Strażnik Systemu - uczniowie i studenci" (http://www.straznik.mti.org.pl/) oraz w "III Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym dla uczniów szkół średnich i gimnazjum" (http://www.intersiec.pł).


* SZCZEGOŁY KONKURSU "STRAŻNIK SYSTEMU - uczniowie i studenci" Rejestracja uczestników tylko do 11 października 2004
* Komputery, sieci komputerowe i sieć Internet obejmuje swoim zasięgiem niemal każdą sferę naszego życia. Trudno dzisiaj wyobrazić sobie świat bez nowoczesnych technologii informatycznych i wysokiej klasy specjalistów. Dlatego też na każdym etapie edukacji bardzo ważne jest rozwijanie zainteresowań informatycznych. Mając na uwadze realizację celów statutu stowarzyszenia Młodziezowe Towarzystwo Informatyczne i koła naukowego INFORMATICUS, zapraszamy do udziału w Konkursie "STRAŻNIK SYSTEMU - uczniowie i studenci". Liczymy na udział wszystkich młodych strażników systemu, w świecie spamu i zagrozeń będziecie wyznacznikiem bezpiecznej przyszłości... Konkurs "STRAŻNIK SYSTEMU - uczniowie i studenci" przeznaczony jest dla osób w wieku od 13 do 25 lat z podziałem na dwie kategorie wiekowe:
- UCZNIOWIE (Uczniowie szkół średnich, zawodowych oraz gimnazjum dla młodzieży. Wiek do 13 do 19 lat tzn. rok urodzenia od 1991 do 1985).
- STUDENCI (Studenci studiów dziennych i zaocznych, uczniowie szkół policealnych, uczniowie szkół średnich i zawodowych dla dorosłych. Wiek od 20 do 25 lat tzn. rok urodzenia od 1984 do 1979). Strona Konkursu: http://www.straznik.mti.org.pl/. Osoby nie spełniające wymagań odpowiednich kategorii wiekowych lub zainteresowane trudniejszymi zadaniami, zapraszamy do udziału w konkursie "STRAŻNIK SYSTEMU" http://straznik.windows2003.pl/.

* SZCZEGOŁY "III Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół średnich i gimnazjum". Rejestracja do 26 listopada 2004.
* Proces informatyzacji obejmuje swoim zasięgiem niemal każdą sferę naszego życia. Trudno dzisiaj wyobrazić sobie świat bez nowoczesnych rozwiazań technologicznych i wysokiej klasy specjalistów. Dlatego też na każdym etapie edukacji bardzo ważne jest rozwijanie zainteresowań informatycznych. W celu zweryfikowania posiadanej wiedzy zapraszamy do udziału w "III Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym" dla uczniów szkół średnich i gimnazjum. Konkurs obejmuje następujące zagadnienia:
 • Obsługa systemów operacyjnych serii Windows.
 • Możliwości systemów operacyjnych Novell NetWare i Linux/Unix.
 • Wykorzystanie oprogramowania biurowego.
 • Konfiguracje sprzętowe stacji roboczej PC.
 • Możliwości i zagrożenia w wykorzystaniu sieci Internet.
Cele Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego:
 • Promowanie ambitnych i uzdolnionych uczniów.
 • Kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy.
 • Stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu informatyki.
 • Zapoznanie z aktualnymi osiągnięciami w informatyce.
Zakres wymaganej wiedzy:
 • Dobra znajomość obsługi systemów operacyjnych Windows 98/NT/2000/2003.
 • Podstawowa znajomość systemów operacyjnych Novell i Linux/Unix.
 • Podstawowa umiejetność pracy w edytorze tekstu, arkuszu kalkulacyjnym, programie do tworzenia prezentacji i bazie danych (na przykładzie Microsoft Office, StarOffice i OpenOffice).
 • Umiejetność sprzętowego skonfigurowania komputera PC.
 • Umiejetność wyszukania w sieci Internet przydatnych informatykowi informacji.
 • Znajomość mozliwości i zagrożeń wykorzystania Internetu.
Konkurs jest trójstopniowy. Pierwsze dwa etapy polegają na udzieleniu odpowiedzi na pytania, które będą zamieszczone na stronie internetowej Konkursu. Trzeci - finałowy etap odbędzie się w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Bytomiu.

Strona Konkursu: http://www.intersiec.pl/

tel. /32/ 387 47 32, 0 501 107 607
Młodzieżowe Towarzystwo Informatyczne
Koło naukowe INFORMATICUS studentów WSEiA Bytom

 
   
   
redakcja reklama kontakt